Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2018-01-21, 05:30

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Paweł4544 pisze:
A kiedy się bronisz Kamila45211? Jeżeli w czerwcu przyszłego roku to już masz mało czasu na badania. Lepiej napisz pracę licencjacką opisową. A co do wyboru tematu to najlepiej szukać w zakresie, który cię najbardziej interesuje. To nie takie trudne jak się wydaje. Ciężko jest powiedzieć komuś jak napisać pracę licencjacką. Każdy ma własne predyspozycje i pisze jak mu najbardziej odpowiada.

Postanowiłam z twoją radą napisać prace opisową z zakresu blogosfery i jej oddziaływania na życie towarzyskie młodzieży. Promotorce spodobał się taki temat. Już mam dwa pierwsze rozdziały. Teraz zabieram się za trzeci jednak zaczyna brakować mi literatury bo w bibliotekach jest mało takich książek. Sądzę, że powinnam się do czerwca bez problemu wyrobić. Przynajmniej tak promotor uważa :D

Tytuł:

Ciekawy temat. Teraz dużo osób ma swoje blogi i piszą na nich niekiedy bardzo ciekawe rzeczy. Niektórzy są bardziej otwarci na swoim blogu niż w życiu codziennym. Kiedyś czytałem parę książek o tej tematyce, może ci się przydadzą. Pierwsza to „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”, a druga "Blog, więcej niż internetowy pamiętnik" Może te pozycje będą pomocne w pisaniu pracy. Tematyka blogów jest jeszcze mało poruszana w świecie naukowym, więc i literatury jest niewiele.

Tytuł:

Kamila45211 pisze:
Ja również zastanawiam się jak napisać pracę licencjacką. Nie mam na nią żadnego pomysłu. Nie wiem jaki wybrać dobry temat oraz czy robić typowo opisową czy z badaniami. Ciężka sprawa :(
Jeżeli nie masz czasu to pisz opisową, a jeżeli masz to zrób z badaniami, będzie bardziej wartościowa. Samo pisanie nie jest jednak takie złe. Trzeba się tylko dobrze zorganizować i mieć dobrą literaturę, a na pewno będzie dobrze :). Dobrze jest też jak się ma promotora, który udzieli wsparcia i jest zainteresowany tematyką naszej pracy. Może to znacznie ułatwić pisanie.

Tytuł: Re:

Zbigniew9868 pisze:
Kamila45211 pisze:
Ja również zastanawiam się jak napisać pracę licencjacką. Nie mam na nią żadnego pomysłu. Nie wiem jaki wybrać dobry temat oraz czy robić typowo opisową czy z badaniami. Ciężka sprawa :(
Jeżeli nie masz czasu to pisz opisową, a jeżeli masz to zrób z badaniami, będzie bardziej wartościowa. Samo pisanie nie jest jednak takie złe. Trzeba się tylko dobrze zorganizować i mieć dobrą literaturę, a na pewno będzie dobrze :). Dobrze jest też jak się ma promotora, który udzieli wsparcia i jest zainteresowany tematyką naszej pracy. Może to znacznie ułatwić pisanie.

Dobra literatura to podstawa, często studenci starają się pisać pracę wyłącznie z dokumentów dostępnych w internecie a to nie jest dobre rozwiązanie. A z badaniami w pracy to różnie bywa, wszystko zależy od tego jaki mamy temat.

Wydaje mi się, że w przeciągu miesiąca bez problemu można fajna pracę napisać, wszystko zależy od dobrej organizacji czasu, wystarczy pisać dwie strony dziennie.

Tytuł: Re: Re:

gosia96 pisze:
Zbigniew9868 pisze:
Kamila45211 pisze:

Dobra literatura to podstawa, często studenci starają się pisać pracę wyłącznie z dokumentów dostępnych w internecie a to nie jest dobre rozwiązanie. A z badaniami w pracy to różnie bywa, wszystko zależy od tego jaki mamy temat.

Wydaje mi się, że w przeciągu miesiąca bez problemu można fajna pracę napisać, wszystko zależy od dobrej organizacji czasu, wystarczy pisać dwie strony dziennie.

Nie jestem przekonana czy miesiąc wystarczy. Ja piszę już dwa miesiące i skończyłam 3/4 pracy a staram się regularnie ją pisać. Akurat moja uczelnia ma sporą bibliotekę także w książkach mogę wybierać ale nie ukrywam, że również korzystam ze stron internetowych. Podstawa to nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę!

Tytuł: Re: Re:

Cytuj:
Nie jestem przekonana czy miesiąc wystarczy. Ja piszę już dwa miesiące i skończyłam 3/4 pracy a staram się regularnie ją pisać. Akurat moja uczelnia ma sporą bibliotekę także w książkach mogę wybierać ale nie ukrywam, że również korzystam ze stron internetowych. Podstawa to nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę!

Właśnie według mnie najtrudniejsze w pisaniu pracy jest zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę, osobiście ciężko było mi się zmotywować, dopiero presja czasu zrobiła swoje, ale jeśli miałbym teraz możliwość zacząłbym wcześniej pisać ;-)

Napisanie pracy nie jest wcale trudne, gorzej już jest z pracą magisterską. W dzisiejszych czasach posiadamy tyle pomocy naukowych, że w zasadzie wystarczy zorganizować sobie czas. Jeśli mamy jednak wątpliwości najlepiej konsultować się z promotorem.

Justyna94 pisze:
Napisanie pracy nie jest wcale trudne, gorzej już jest z pracą magisterską. W dzisiejszych czasach posiadamy tyle pomocy naukowych, że w zasadzie wystarczy zorganizować sobie czas. Jeśli mamy jednak wątpliwości najlepiej konsultować się z promotorem.

Ale nie zawsze osoby mają czas aby napisać taką pracę dlatego powstają fora takie jak te aby im pomóc. Pisanie pracy dyplomowej jest bardzo czasochłonne, nawet samo znalezienie źródeł zabiera nam sporo czasu, nie wspomnę już o samym pisaniu.

Mógłby ktoś kto napisał pracę podzielić się z błędami które zdarzają się najczęściej? Moja praca jest gotowa ale chciałbym zwrócić uwagę na szczegóły które mogłem pominąć. W waszych pracach jakie macie marginesy? Na każdej uczelni zasady są takie same?

Awatar użytkownika

Każda uczelnia ustala sobie swoje reguły pisania prac. Najczęstsze błędy dotyczą marginesów, interlinii, akapitów i przypisów w pracach. Oczywiście jezeli masz jakieś obrazki, tabele wykresy to też muszą byc one odpowiednio opisane i umiejscowione w tekście. sama bibliografia często się rózni też. To takie ogólne błedy które moga sie pojawić przy pisaniu prac

Ja podobnie jak wy byłam w kropce ponieważ kompletnie nie wiedziałam jak napisać pracę licencjacką, na szczęście miałam super promotora który bardzo mi pomógł, wyjaśnił mi wszystkie zasady oraz pomógł mi wybrać odpowiednia bibliografię dla mojego tematu. Napisanie pracy wcale nie jest takie trudne :)

malwa pisze:
Napisanie pracy wcale nie jest takie trudne :)
Dokładnie, z jednej strony rozumiem osoby które szukają pomocy w napisaniu pracy dyplomowej ale wystarczy odrobina chęci, wiele cennych wskazówek znajdziemy w Internecie czy właśnie na tym forum. Jeśli ktoś ma jakieś szczegółowe pytania może do mnie napisać w wiadomości prywatnej, postaram się pomóc :)

Macie jakieś sprawdzone sposoby jak napisać dobrą pracę licencjacką? Wykorzystujecie do tego jakieś schematy? Mam fajny pomysł na temat, posiadam ciekawe książki i teraz chciałbym to skleić w całość aby miało to sens. Jakieś pomysły?

Warto zawsze wzbogacić pracę dyplomową o część empiryczną. Przeprowadzenie badań na pewno będzie mile widziane przez promotora, o ile zostaną one zrealizowane przy uwzględnieniu chociaż w pewnym stopniu kryteriów metodologicznych. Uzyskane wyniki dobrze jest też poddać analizie statystycznej, dzięki czemu będzie można wyciągnąć wartościowe wnioski. Można chociażby pokazać korelacje jakie występują pomiędzy poszczególnymi zmiennymi zależnymi i niezależnymi.

http://www.statystyka.az.pl/

Dawid Opolski pisze:
Warto zawsze wzbogacić pracę dyplomową o część empiryczną. Przeprowadzenie badań na pewno będzie mile widziane przez promotora, o ile zostaną one zrealizowane przy uwzględnieniu chociaż w pewnym stopniu kryteriów metodologicznych. Uzyskane wyniki dobrze jest też poddać analizie statystycznej, dzięki czemu będzie można wyciągnąć wartościowe wnioski. Można chociażby pokazać korelacje jakie występują pomiędzy poszczególnymi zmiennymi zależnymi i niezależnymi.

Ja do swojej pracy licencjackiej postanowiłem stworzyć prezentację, dzięki której będę mógł przedstawić więcej informacji i oczywiście wzbogacić całą pracę. Do mojego tematu muszę wykonać stronę internetową, dlatego postanowiłem, że umieszczę ją w prezentacji i dodatkowo szczegółowo opiszę. Myślę, że to bardzo dobry pomysł i będę mógł uzyskać za to lepszą ocenę podczas obrony.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00