Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2019-01-21, 15:19

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: porada

witam wszystkich,
po przeczytaniu różnych postów, chciałabym się z Wami podzielić swoim doświadczeniem. Kilka lat zajmowałam się pomocą przy pisaniu prac i nie zdarzyło się, żeby ktoś był niezadowolony, dlatego mogę Wam podpowiedzieć na co zwracać uwagę prosząc osobę prywatną o pomoc. Po pierwsze - nigdy nie prosiłam o pieniądze przed napisaniem pracy - zawsze rozliczałam się, kiedy praca była już zatwierdzona na uczelni. Nie podawałam cen za stronę, ale za całość pracy - po zapoznaniu się z tematem, terminem, rodzajem badań, wymaganą objętością, itd. Jeżeli temat pracy wykraczał poza tematykę bibliotek, do których mam dostęp - osoba, której pomagałam przesyłała mi materiały pocztą lub przekazywała osobiście (zastanawia mnie, jakim cudem autorzy prac - zwłaszcza ci, którzy nie mieszkają w dużym mieście z bogatym zapleczem bibliotecznym, dysponują książkami z każdej dziedziny...), podobnie jest z badaniami - ja tworzyłam np. kwestionariusz ankiety, ale formalny autor pracy przeprowadzał ją samodzielnie, a ja opracowywałam wyniki. Jeżeli pozyskanie materiałów i przeprowadzenie badań spoczywało na mnie, doliczałam to do ceny.
Niektórzy z Was uważają, że podanie danych swojej uczelni i promotora jest błędem - z tym się nie zgadzam. Każda uczelnia i każdy promotor ma własne zasady pisania pracy, jeśli zdarzało się, że po raz kolejny pisałam dla tego samego promotora - wiedziałam już na co zwracać uwagę. Poza tym na stronach uczelni i poszczególnych wydziałów mogłam znaleźć wymagania formalne dot. pracy (nie każdy student potrafi je samodzielnie znaleźć, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, niestety taka jest prawda..) - a dzięki temu mogłam uniknąć zbędnych poprawek.
I jeszcze jedno - nie wierzcie osobom, które zgadzają się pisać z każdej dziedziny. Jasne, nie trzeba być specjalistą w jednej jedynej dziedzinie, bo mając do dyspozycji mądre książki można pisać z socjologii, pedagogiki, psychologii, marketingu, zarządzania, niektóre tematy z ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych, itd., ale specjalistyczna praca z ekonomii, biologii czy informatyki? Wzbudzałoby to moje podejrzenia.
Co do ceny - jeżeli dana osoba nie prowadzi działalności gospodarczej w tym zakresie, może sobie pozwolić na niższą cenę, ale trzeba się liczyć z tym, że nie dostanie faktury Wink
Mam nadzieję, że pomogłam! Powodzenia w Waszych zmaganiach z pracami!

Tytuł: Re: porada

benzyna pisze:
Nie podawałam cen za stronę, ale za całość pracy - po zapoznaniu się z tematem, terminem, rodzajem badań, wymaganą objętością, itd.

Każda praca jest inna, z jednych dziedzin jesteśmy lepsi z drugich gorsi. Warto współpracować na bieżąco ze studentami aby uniknąć niedomówień. Najważniejsze aby praca była napisana rzetelnie, osoba pisząca dostała odpowiednie wynagrodzenia a student pracę z której będzie zadowolony i otrzyma dobrą ocenę.

Niby pomoc jets potrzebna w przypadku błędów itd, ale jakieś strasznie powszechne się to zrobiło

jakby to w ksrcie kazda praca jest inna ;p

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00