Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2020-03-28, 18:39

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

Witam :) Potrzebuję pomysłu, jesli chodzi o badania nad niepowodzeniami szkolnymi. Chodzi mi o zarys części metodologicznej: cel badań, problemy ..... itp. Zastanawiam się co mogłabym zbadać, co jeszcze nie zostało zbadane... Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi :) Pozdrawiam.

Tytuł:

Witam. Jeśli chodzi o niepowodzenia szkolne to zapewne praktycznie wszystkie kwestie z tym związane zostały już zbadane. Przynajmniej tak wynika z tego, co przejrzałam źródła. Jednak można się skupić na tych najistotniejszych i mających największy wpływ na funkcjonowanie uczniów. Może problemy rodzinne. To zagadnienie wydaje się być niewyczerpane i z pewnością będzie Pani w stanie odnaleźć w tym jakąś nowość. Pozdrawiam

Tytuł:

Ma Pani rację. Można stwierdzić, że wszystko zostało już zbadane...Mogłabym liczyć choć troszkę na podpowiedź w sprecyzowaniu celu głównego i pytań szczegółowych :)
Dziękuję i pozdrawiam :)

Tytuł:

to zależy jaki problem Pani wybierze. Ale celem głównym mogłoby być: Wpływ danego problemu na powstawanie problemów w szkole. Jeśli chodzi o pytania szczegółowe to może: jaki wpływ ma dane niepowodzenia na kontakty z rówieśnikami, kontakty z nauczycielami, wyniki w nauce, częstotliwość uczęszczania do szkoły lub opuszczania zajęć szkolnych, dalsze plany edukacyjne. Myślę, że trzeba by uzgodnić z promotorem, czy może skupić się dodatkowo na opinii rodziców takich dzieci, przykładowo w zakresie ich podejścia do problemu, czy ich to w ogóle interesuje, czy pomagają w nauce, czy chodzą na zebrania, czy próbują ukierunkować dzieci na dalszą edukację, itp. Myślę, że problemy badawcze i dalej hipoteza badawcza nasunie się sama w miarę pisania kolejnych części teoretycznych. Wtedy należałoby zapisywać najciekawsze kwestie, które mogłoby być problemami do zbadania. Pozdrawiam

Tytuł:

Pracę mam nt: Niepowodzenia szkole uczniów w normie intelektualnej i uczniów upośledzonych umysłowo i tak sobie myślę, że powinnam nawiązać konkretnie do tematu, prawda?

Tytuł:

A to sprawa faktycznie wygląda inaczej, bo początkowo pisała Pani, że dotyczy praca po prostu niepowodzeń szkolnych. Ale jak pełny temat tak właśnie brzmi, to z pewnością, nie można spoza niego wykroczyć. Trzeba zatem skupić się dokładnie na tych zagadnieniach, czyli wpływie uwarunkowań z tematu na niepowodzenia szkolne.

Tytuł:

Dziękuję za pomoc. Mój promotor jednak stwierdził, że lepiej w pracy wykorzystać metodę indywidualnych przypadków. Czy konieczne są tutaj wywiady z rodzicami uczniów, którzy mają niepowodzenia w nauce, czy też wystarczyła by analiza dok. oraz wywiad z uczniami i nauczycielami? Proszę o pomoc, bo teraz to już nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Pozdrawiam.

Tytuł:

Doradzam wywiady, ale lepiej skonsultować się z promotorem aby umieścić w pracy to, czego on wymaga. Dzięki temu uniknie się dużych poprawek.

Tytuł:

Czy mogę liczyć z waszej strony na jakiś przykładowy kwestionariusz wywiadu? Patrzyłam w necie, ale może ktoś z Państwa pisał pracę mgr z zastosowaniem metody indywidualnych przypadków i ma coś innego? Chodzi mi tutaj o niepowodzenia szkolne. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.
Proszę o kontakt mailowy: anka8329@wp.pl

Tytuł:

Witam. Proszę przez zakładkę Portal przejść do naszej strony. Następnie proszę wypełnić formularz kontaktowy albo zadzwonić na nr kom jaki się na stronie wyświetli. Pozdrawiam.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00