Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2018-04-21, 16:40

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Re:

Cytuj:
Nic się nie bój, jest wiele programów które są w stanie poprawić błędy w pracy, ewentualnie zawsze możesz liczyć na promotora który jest od tego aby pomagać. Jeśli przyłożysz się teraz to możesz jeszcze zdążyć napisać pracę i przez to zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Istotnie również jest aby uniknąć plagiatu, do tego oczywiście też są specjalne programy. W moim przypadku kontakt z promotorem był utrudniony ponieważ studiowałem niestacjonarnie ale udało mi się korzystając z pomocy kolegów którzy mieli pisanie za sobą oddać pracę pozbawioną błędów oraz plagiatu.

Zgadza się, że również samemu możemy sobie sprawdzić pracę pod względem plagiatu natomiast uczelnia również to robi także jakby pojawiły się jakieś wątpliwości powinniśmy mieć jeszcze szansę na poprawę. Jeśli pracę piszemy samodzielnie nie musimy się martwić o plagiat ;-)

kryspin pisze:
Zgadza się, że również samemu możemy sobie sprawdzić pracę pod względem plagiatu natomiast uczelnia również to robi także jakby pojawiły się jakieś wątpliwości powinniśmy mieć jeszcze szansę na poprawę. Jeśli pracę piszemy samodzielnie nie musimy się martwić o plagiat ;-)

Ale wielu studentów często kopiuje fragmenty z innych prac albo z internetu a to nie jest dobre. Jeśli w naszej pracy znajdą plagiat to jakie sankcje mogą nam za to grozić?

Cytuj:
Ale wielu studentów często kopiuje fragmenty z innych prac albo z internetu a to nie jest dobre

Chyba nie opłaca się tak ryzykować 3 lata studiów. Już zdecydowanie lepiej skorzystać z czyjejś pomocy i napisać prostą pracę ale własną i nie martwić się, że zostaniemy posądzeni o plagiat. Możecie również skorzystać z dostępnych w sieci programów które sprawdzą czy wasza praca jest plagiatem czy też nie.

Jeśli napiszemy pracę samodzielnie nie mamy co się martwić o plagiat, a poza tym każda praca jest sprawdzana przez program uczelniany więc jeśli wyjdą jakieś nieprawidłowości będziecie musieli ją poprawić. Myślicie, że każdy z członków komisji dokładnie czyta każdą pracę czy raczej powierzchownie?

wyrafinowany pisze:
Myślicie, że każdy z członków komisji dokładnie czyta każdą pracę czy raczej powierzchownie?

A to już pewnie zależy do profesora, każdy ma inne podejście do studenta. Ja osobiście dostałam bardzo proste pytania i nie byli zbytnio wymagający. Ale według mnie lepiej dobrze znać zawartość naszej pracy oraz materiałów aby nikt nas nie zaskoczył podczas obrony :)

Jeśli ktoś pisze pracę sam, to na pewno będzie mu zdecydowanie łatwiej odpowiadać na pytania z komisji. Znając dobrze swoją pracę, wiemy czego się mniej więcej spodziewać. Ja na swojej obronie licencjackiej miałam dość łatwe pytania, które mnie jakoś bardzo nie zaskoczyły. Za niedługo będę pisała kolejną pracę, tym razem jednak magisterską. Czy może macie jakieś pomysły odnośnie do tematu związanego z informatyką, a dokładniej jej przyszłością?

Jeśli chodzi o temat pracy dla kierunku informatycznego, który byłby związany z przyszłością, to poleciłabym zagłębić się w tematykę produkcji 4.0 jest to bardzo ciekawy temat, który można wybrać na pracę dyplomową. Przemysł 4.0 to przede wszystkim rozwój najnowszych technologii i współpracy systemów symulacyjnych ułatwiająca inżynierię w czasie rzeczywistym. Moim zdaniem jest to bardzo przyszłościowy temat, który może być jak najszybciej wprowadzony.

Sabina pisze:
Jeśli chodzi o temat pracy dla kierunku informatycznego, który byłby związany z przyszłością, to poleciłabym zagłębić się w tematykę produkcji 4.0 jest to bardzo ciekawy temat, który można wybrać na pracę dyplomową. Przemysł 4.0 to przede wszystkim rozwój najnowszych technologii i współpracy systemów symulacyjnych ułatwiająca inżynierię w czasie rzeczywistym. Moim zdaniem jest to bardzo przyszłościowy temat, który może być jak najszybciej wprowadzony.

Świetny pomysł na temat pracy licencjackiej, też kiedyś czytałem o nowoczesnym przemyśle i automatyzacji dużych fabryk. To będzie zdecydowanie przyszłość produkcji, aktualnie jest coraz więcej firm, które zwalniają pracowników i montują profesjonalne maszyny. Dzięki temu szybkość produkcji może zwiększyć się kilkukrotnie.

Nie słyszałem o tym, pomysł na pracę jak najbardziej trafny. Ja muszę też powoli zastanowić się nad tematem pracy. Na razie nie mam jeszcze na to czasu, ale powoli trzeba nad tym myśleć. Za 3 miesiące mam termin obrony a na razie jeszcze nic nie zrobiłem. Muszę się trochę zmotywować i szukać jakieś materiały.

Praca licencjacka jest ciężka, dlatego trzeba zacząć ją w miarę wcześniej pisać. Ja już mam wszystkie materiały i teraz muszę uzgodnić z promotorem plan działania. Z tego, co widziałam we wcześniejszych wpisach mieliście świetne pomysły na temat prac zaliczeniowych. Może ja za niedługo też będę potrzebować pomocy, to na pewno się do was zgłoszę. Na razie muszę jednak znaleźć jeszcze dwa tytuły książek, które są mi niezbędne do pracy.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Strefa czasowa UTC+01:00