Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2018-04-21, 16:42

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
witam :) studiuje ekonomie i jestem na specjalizacji o przedsiębiorstwach czy ktoś by mógł mi podać możliwe tematu na ten temat. Niestety ja mam pustkę w głowie :(

Tytuł:

Witam, a więc tak:
- wszelkiego rodzaju analizy finansowe przedsiębiorstw,
- analiza budżetu gminy xxxx
- efektywność działalności xxx na przykładzie firmy xxx
- rola funduszy unijnych w rozwoju polskich przedsiębiorstw
i wiele wiele innych :)

Tytuł:
Witam! Studiuję na kierunku zarządzanie specj.finanse ,mam pytanko jaki rodzaj analizy dot.przedsiebiorstwa byłby najlepszy ,bo temat "analiza przedsiębiorstwa.....itd jest za ogóly i dlatego mam problem z tematem

Tytuł:

Witam. Zależy o jakie przedsiębiorstwo chodzi. Jeśli jest to duży obiekt, który posiada sprawozdawczość finansową to polecam analizę finansową.

Tytuł:
Witam:) studiuje Ekonomię. Mam pytanko odnośnie tematu pracy licencjackiej. Chciałabym skupić się na kartach płatniczych i czy ktoś mógłby mi pomóc w doborze tematu związanego z kartami płatniczymi? Będę wdzięczna:)

Tytuł:
Witam:) Mam problem z sprecyzowaniem tematu pracy licencjackiej. Chciałabym skupić się na turystyce (walorach turystycznych) Mazur i powiązać to z rozwojem lokalnym/regionalnym Mazur. PROSZĘ O POMOC Z TEMATEM.

Tytuł:
Cześć. Studiuję zaocznie Bezpieczeństwo Narodowe , specjalność - Zarządzanie Kryzysowe i właśnie szukam tematu związanego z zarządzaniem kryzysowym. Zastanawiałem się nad tematem związanym z Zarządzaniem Kryzysowym na przykładzie gminy , w której mieszkam. Niestety jest to mała gmina i być może nie znajdę wystarczająco dużo przydatnych informacji. Promotor mówił , że można zainteresować się tematem związanym z Infrastrukturą Krytyczną, ale jest jakby nowość i nie wiem czy warto ryzykować . Macie jakiś pomysł na temat?

Tytuł:

Sądzę, że dobrze najpierw poszukać sobie literatury i czytać artykuły które nas interesują. Warto robić sobie prasówki i recenzje tego co przeczytaliśmy. To pomoże nam nakreślić przyszły temat pracy licencjackiej. Odnośnie Zarządzania Kryzysowego na przykładzie gminy to podobny temat miał mój kolega. Studiował na WAT. Z tego co wiem to w gminie znalazł dużo materiałów. Myślę, że nie powinno być problemu. Taki temat pracy licencjackiej jest ciekawy, czytałem jego pracę i powiem, że dobry pomysł na ujęcie treści merytorycznej i idzie to ugryźć. Na początku tego tematu wspominaliście o perspektywicznych tematach prac licencjackich. Sądzę, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ spotkałem się z tym, że promotorzy odradzają. Mi promotor powiedział, że antyplagiat może cofnąć pracę magisterską i lepiej pisać na inny temat bez rozbudowywania licencjackiego. Pozdrawiam 

Tytuł:

Najważniejsze to wybrać temat z którym sobie poradzimy. Tematy prac licencjackich, które są z pola naszych zainteresowań zdecydowanie lepiej się pisze. Ja miałem temat z zakresu bankowości internetowej, przyszłość czy zagrożenie. Łatwo się pisało bo dużo materiałów miałem a szczególnie w Internecie. Piszą tam o zagrożeniach ponieważ jest to teraz główny temat - ataki na bankowość Internetową. Obroniłem się na 5 bo wiedziałem wszystko z zakresu swojej pracy. Sam ją pisałem :). Ciekawym tematem też może być wahanie kursu walut a sytuacja na Ukrainie. Taki na czasie :)

Tytuł:

Witam,

Jestem nowy na tym forum więc witam wszystkich. W tym roku zabieram się za pisanie pracy licencjackiej. Zastanawiam się nad tematem pracy. Myślałem napisać o wykorzystaniu aplikacji multimedialnych w szkolnictwie. Ciekawy wydaje się też temat o kompetencjach nauczycieli z zakresu wykorzystania technologii informacyjnych podczas prowadzenia zajęć. Możecie mi coś doradzić? Sam nie jestem pewien co wybrać a nie chcę się wkopać w coś z czym sobie nie poradzę.

Tytuł:

Witam Bartku

Uważam, że praca pod tytułem "Kompetencje medialne nauczycieli z zakresu wykorzystania urządzeń TI podczas prowadzenia zajęć" jest bardzo ciekawy. Znajdziesz dużo materiałów oraz łatwo będzie ci przeprowadzić badania ankietowe w szkołach. Warto przy pisaniu tej pracy skorzystać z książek Strykowskiego. To taki ekspert z tej dziedziny. O Marszałek i Bednarek też piszą dobrze o kompetencjach. Pożyczaj, czytaj i pisz. Temat jak najbardziej aktualny. Napiszesz dobrą pracę licencjacką na temat ważny w dzisiejszych czasach. Powodzenia!

Tytuł:

Dziękuję za tak szybką odpowiedź i za podanie autorów. Na pewno się przydadzą. Rozumiem, że ten temat pracy licencjackiej może pozostać? Przedstawię go promotorowi i zobaczę co powie na to. Liczę, że zaakceptuje i będę mógł spokojnie już pisać. A jeszcze jedno. Czy lepiej jest zrobić ankietę w szkole czy sondaż diagnostyczny? Z tymi ankietami to słyszałem, że często są uzupełniane od oka na szybko a mi zależy na rzetelnych odpowiedziach.

Tytuł:

Zgadzam się z przedmówcami, wybór tematu to według mnie najważniejszy aspekt. Gdy leży w kręgu zainteresowań, pisanie jest dużo łatwiejsze. Ja sama zmieniałam temat bo ten, który wydawał mi się perspektywiczny okazał się jakiś bez polotu i w ogóle nie wiedziałam jak się do niego zabrać. Dlatego radzę wszystkim nie przejmować się wybieraniem perspektywicznego tematu, bo jak zawali się licencjat, to o magistrze można tylko pomarzyć!

Tytuł:

Kiedy pisałam pracę licencjacką najważniejsze dla mnie było wcześniejsze zbieranie materiałów, żeby nie zostawiać sobie nic na ostatnią chwilę i to dużo mi pomogło. Tak jak koleżanka wcześniej pisała: prasówki, recenzje itp. to już jest dużo. Następny aspekt to temat: najlepiej wybrać taki, który wiąże się z naszymi zainteresowaniami, ponieważ wtedy pisanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. A gdy już się zacznie - idzie z górki :)

Tytuł:

Masz rację magda.rusin temat jest najważniejszy, ale to też bardzo trudne w wykonaniu zadanie. Niektórzy celują bardzo wysoko, wyżej niż są w stanie dosięgnąć, a to nie o to w tym chodzi. Trzeba pohamować wodze fantazji i wybrać sobie temat któremu jest się w stanie sprostać! Z doświadczenia wiem, że studenci sami lubią utrudniać sobie życie, wtedy lepiej zwrócić się po pomoc w doborze literatury czy nakierowanie na temat.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00