Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2021-04-13, 22:59

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Paweł4544 pisze:
Piotr9858 pisze:
A ja poszukuje literaturę. Mój temat pracy licencjackiej dotyczy manipulacji w mediach. Może ktoś mi pomóc? Szukam jakiś wartościowych pozycji.

Twój temat nasuwa mi kilka autorów jak na przykład Marshall McLuhan, Aronson "Człowiek istota społeczna", Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi", Lepa "Pedagogika mass mediów" . Są to najbardziej znani autorzy z dziedziny mediów i zjawisk w nich zachodzących. Sądzę, że powinieneś coś ciekawego tam znaleźć.

O dzięki! Super pozycje. Szczególnie ten McLuhan, niezły z niego medioznawca. Pożyczyłem też "Wywieranie wpływu na ludzi" i jest tam sporo informacji, które mogę wykorzystać w mojej pracy. Nie mogę niestety nigdzie dostać tego Aronsona. Tak czy inaczej mam kilka pomysłów na dalsze podrozdziały. Pomogłeś :)

Tytuł:

A co sądzicie o tematach dotyczących uzależnienia młodzieży od mediów? Taka tematyka jest teraz na czasie i trzeba przyznać, że mogą wyjść całkiem ciekawe wyniki tych badań. O mediach jest sporo literatury, więc z pisaniem nie powinno być większego problemu. Z resztą prace licencjackie nie muszą być z badaniami, a jedynie czysto opisowe.

Tytuł: Re:

Joanna7856 pisze:
A co sądzicie o tematach dotyczących uzależnienia młodzieży od mediów? Taka tematyka jest teraz na czasie i trzeba przyznać, że mogą wyjść całkiem ciekawe wyniki tych badań. O mediach jest sporo literatury, więc z pisaniem nie powinno być większego problemu. Z resztą prace licencjackie nie muszą być z badaniami, a jedynie czysto opisowe.

No nie muszą być badaniami ale przy takiej pracy warto byłoby je zamieścić. Wydaje mi się też, że sporo młodych ludzi jest uzależnionych od mediów ale nie są tego świadomi. Nie ukrywam, że jest to temat trudny ale warty podjęcia wysiłku. A dlaczego akurat ta tematyka Cię tak zaciekawiła?

Tytuł: Re: Re:

Cytuj:
No nie muszą być badaniami ale przy takiej pracy warto byłoby je zamieścić. Wydaje mi się też, że sporo młodych ludzi jest uzależnionych od mediów ale nie są tego świadomi. Nie ukrywam, że jest to temat trudny ale warty podjęcia wysiłku. A dlaczego akurat ta tematyka Cię tak zaciekawiła?

Widzę, że termin oddania prac coraz bliżej :) Ja w swojej pracy nie miałam zamieszczonych badań ale jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy, mój promotor. Badania są czasochłonne, najlepiej je wykorzystać jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości źródłem z których możemy korzystać.

olivvka pisze:
Cytuj:

Widzę, że termin oddania prac coraz bliżej :) Ja w swojej pracy nie miałam zamieszczonych badań ale jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy, mój promotor. Badania są czasochłonne, najlepiej je wykorzystać jeśli nie posiadamy wystarczającej ilości źródłem z których możemy korzystać.

Ja uważam, że badania powinny znaleźć się w pracy, wtedy widać, że przyłożyliśmy się do niej. Wystarczy odrobina chęci i czasu aby napisać super pracę :) W pracy powinny znaleźć się same konkrety, starajmy się unikać "lania wody". Z resztą każdy promotor ma inne metody, jeśli macie pytania zwracajcie się do niego.

Cytuj:
Wystarczy odrobina chęci i czasu aby napisać super pracę :)

Zgadzam się z tym, ale to jest chyba największy problem z pisaniu pracy, z reguły każdy zostawia na ostatnią chwilę. Ważny jest wybór tematu aby nas ciekawił wtedy pisanie przychodzi nas z łatwością, nie męczymy się tak. Warto się zmobilizować, dobra ocena za pracę jest bardzo ważna.

Cześć, czy myślicie, że wybór tematu pracy może mieć wpływ na ocenę tzn. im trudniejszy temat tym łatwiej zdobyć lepszą ocenę? W sieci można znaleźć wiele prostych tematów ale ja wolałabym wymyślić coś bardziej ambitnego, osoby oceniające może popatrzą, że nie poszłam na łatwiznę i odbije się to pozytywnie na mojej ocenie. Co o tym sądzicie?

Zawsze rzadsze tematy są lepiej przyjmowane, komisję pewnie nudzi jak większość osób ma zbliżony do siebie temat. Ale w gruncie najważniejsze jest aby praca była napisana poprawnie, zawierała ciekawe materiały czy też ankiety, badania.

Justyna94 pisze:
Zawsze rzadsze tematy są lepiej przyjmowane, komisję pewnie nudzi jak większość osób ma zbliżony do siebie temat. Ale w gruncie najważniejsze jest aby praca była napisana poprawnie, zawierała ciekawe materiały czy też ankiety, badania.

Nie każdy jest taki ambitny i zależy mu wyłącznie na obronie. Z reguły tematy na pracę licencjacką są bardziej proste niż na magisterską. Warto skonsultować wybór tematu z promotorem lub inną osobą z którą macie zajęcia, może oni będą mieli jakieś ciekawe tematy :)

Ale to forum jest również dobrym miejscem do dzielenia się ciekawymi tematami, może ktoś akurat się zainspiruje. Warto wybierać tematy powiązane z naszymi zainteresowaniami aby pisanie stało się bardziej przyjemniejsze.

matita pisze:
Warto wybierać tematy powiązane z naszymi zainteresowaniami aby pisanie stało się bardziej przyjemniejsze.

Ale to w głównej mierze zależy to od kierunku studiów jaki wybraliśmy, czasem jest niemożliwe wybrać taki temat. Najważniejsze to zacisnąć zęby i wziąć się szybko za pisanie, akurat wybór tematu jest jednym z najprostszych zadań, potem zaczynają się już tylko schody :)

Moim zdaniem najlepiej jest wybrać temat, który zaciekawi komisję i będzie można o nim dużo napisać. Ostatnio rozmyślałam nad wybraniem tematu dla mojej pracy inżynierskiej i chyba zdecyduje się poruszyć temat sztucznej inteligencji. Jest to bardzo ciekawy temat, który w przyszłości może być jednym z najbardziej rozwijanych. Jednak najważniejsze przy wyborze tematów jest kierunek studiów oraz wybór naszej specjalizacji.

Świetny pomysł z tematem o sztucznej inteligencji. Moim zdaniem jest to bardzo interesujący temat i przede wszystkim przyszłościowy. Fajnie będzie opisać swoje spostrzeżenia o nowoczesnych robotach bądź zautomatyzowanej produkcji i zrobić do tego jakieś ciekawe doświadczenia. Przy takiej pracy komisja na pewno nie będzie się nudzić!

Yogi94 pisze:
Świetny pomysł z tematem o sztucznej inteligencji. Moim zdaniem jest to bardzo interesujący temat i przede wszystkim przyszłościowy. Fajnie będzie opisać swoje spostrzeżenia o nowoczesnych robotach bądź zautomatyzowanej produkcji i zrobić do tego jakieś ciekawe doświadczenia. Przy takiej pracy komisja na pewno nie będzie się nudzić!

Ja potrzebuję jakiś temat związany z mediami społecznościowymi, ale nie mogę wymyślić jakiegoś konkretnego. Chciałabym, aby temat pracy nie był jakiś łatwy i prosty do zrealizowania. Wolę jakiś trudniejszy, aby móc stworzyć badania, analizy na rynku. Mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Można jakiś związany z komunikacją np. „Komunikacja marketingowa w mediach społecznościowych” i podać na przykładzie Facebooka, Twittera, bądź innych stronach społecznościowych. Jest to bardzo interesujący temat i można znaleźć wiele ciekawych materiałów. Możesz opisać tutaj wiele zależności, naprawdę prosty i przyjemny temat.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00