Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2017-08-22, 04:37

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość

Cześć. Jako że nieubłaganie zbliża się czas zakończenia studiów pierwszego stopnia, zacząłem śledzić prace licencjackie, tematy - jak zauważyłem – są bardzo zróżnicowane pod względem formy i specyfiki. Studiuję fizjoterapię i myślałem o pisaniu czegoś okołosportowego. Mam jednak kilka wątpliwości, które nie dają mi spokoju.

Po pierwsze czym kierować się wybierając temat pracy licencjackiej: własnymi zainteresowaniami, mocnymi stronami, złożonością tematu, a może podejść do zagadnienia praktycznie i zwrócić uwagę na dostępność materiałów – książek itd. dotyczących wybranej tematyki?
Czy lepiej wybrać wyraźnie określony zakres, który można omówić dokładnie i wyczerpująco, czy coś szerszego, dzięki czemu rozważania będzie można poczynić w różnych kierunkach, a w przyszłości rozwinąć je w pracy magisterskiej czy podyplomowej?

No i jeszcze kwestia harmonogramu pracy. Jak podchodzicie do jej pisania? Lepiej opracować wstępny plan i główne założenia, a potem dostosować treść tematu, czy może prawidłowe będzie działanie odwrotne, najpierw wymyślić temat i potem w odniesieniu do niego opracowywać plan i strukturę. Wydaje mi się, że dobór tematu to raczej proces, w którym treść stopniowo go określa i doprecyzowuje. Stąd też dziwią mnie – absurdalne moim zdaniem – wymogi dziekanatu, że ostateczne brzmienie tematu pracy trzeba określić na samym początku.

Mam też pewne dylematy w związku z wyborem jej charakteru. Słyszałem, że praca licencjacka może być czysto teoretyczna. Zastanawiam się, czy lepiej skupić się na samym wymiarze teoretycznym, czy może jednak postawić na badania empiryczne, które chyba wydają się ciekawsze.

No i kwestia najważniejsza: jak wybór tematu przekłada się na samą obronę? Z jednej strony fajnie wybrać nieoczywisty temat, dzięki któremu można zabłysnąć, ale z drugiej strony obrona może być dużo bardziej uciążliwa, gdy po prostu „nie czujemy” danego zagadnienia. Słyszałem, że lepiej wymyślić sobie ogólny temat i potem go ewentualnie uszczegółowić, niż postąpić odwrotnie i męczyć się ze zbyt wąskim ujęciem problemu. Wydaje mi się to rozsądne podejście, dlatego zastanawiam się, czy proponowane tematy podlegają jeszcze zmianom, co do ich zakresu.
Zależy mi, żeby moja praca była oryginalna, tzn. żeby nie powielała zagadnień już wielokrotnie poruszanych. Fajnie byłoby w przyszłości pochwalić się nią podczas szukania pracy, dlatego mam nadzieję, że każde zlecenie traktujecie indywidualnie.

Już sam nie wiem co gorsze, brak koncepcji czy zbyt dużo pomysłów na tematy prac licencjackich. Czekam na Wasze opinie. :)

Tytuł:

Jeśli studenci mają problem z dobraniem tematu pracy dla siebie, chętnie pomagamy w dokonaniu tego wyboru. Należy przede wszystkim zastanowić się nad własnymi zainteresowaniami, nad tematami, w których student czuje się pewnie i silnie na tyle, że bez problemów będzie w stanie obronić tytuł licencjata. Należy także wciąż pod uwagę fakt, że dobrze jest wybrać temat perspektywiczny.

Tytuł:

Jak wybrać perspektywiczny temat? Skąd mogę wiedzieć, który temat będzie można kontynuować w przyszłości?

Tytuł:

A po co wybierać perspektywiczny temat?

Tytuł:

Perspektywiczny temat jest bardzo ważny, jeśli student zamierza po uzyskaniu tytułu licencjata, kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich. Taki temat pomaga przy pisaniu pracy magisterskiej. Wówczas pisząc pracę magisterską bazuje się na merytorycznym zakresie pracy licencjackiej. Rozbudowuje się oraz uaktualnia dotychczas zdobyte informacje.
Ponadto bazuje się na analogicznej literaturze. Zostaje zaoszczędzony cały trud związany z wyborem tematu pracy, merytorycznego zakresu, czy doborem literatury.

Tytuł:

Wciąż nie wiem, jaki jest ten perspektywiczny temat. :-|

Tytuł:

Perspektywiczny temat to taki, w którym bada się podstawowe zagadnienia w temacie na poziomie pracy licencjackiej, a na poziomie pracy magisterskiej prowadzi się szczegółowe rozważania w temacie i bada problem szczegółowo.

Innym przykładem pracy perspektywicznej jest praca licencjacka, która zawiera teoretyczne rozważania problemu pracy, a praca magisterska jest kontynuacją rozważań o charakterze empirycznym.

Tytuł:

Ja miałem bardzo poważny problem z dobraniem tematu. Brak czasu na pisanie pracy, a co dopiero na wymyślenie sensownego tematu na licencjata. Wiedziałem tylko, że chcę pisać na temat małej firmy, bo sam prowadzę działalność gospodarczą i wiedziałem, że ten temat będzie mi w pewien sposób bliski.

Fajnie jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, ale trzeba też wiedzieć, że temat pracy trzeba czuć. Po zapytaniu o pomoc w doborze tematu pracy, jeszcze tego samego dnia dostałem mail zwrotny z propozycją pięciu tematów prac licencjackich. Wybrałem jeden temat i teraz czekam na obronę.

Termin mam wyznaczony za dwa tygodnie... Stres jest, ale będzie dobrze :-)

Tytuł:

Cieszymy się i zapraszamy do dalszej współpracy.

Tytuł:

Czy mają państwo jakąś bazę tematów do wyboru? Jak wygląda wybór tematu?

Tytuł:
Witam mam do napisania prace licencjacką i potrzebuje wziąść informacje do planu i pracy o tematyce-ORGANIZACJA OBSŁUGI CATERINGOWEJ WYBRANYCH JEDNOSTEK.Nie wim gzie szukac informacji i jak zacząć.Prosze o pomoc

Tytuł:

Twardy pisze:
Nie wim gzie szukac informacji i jak zacząć.
Najlepiej wypełnić formularz http://www.pisanie-prac.org.pl/k/kontakt/
w ten sposób na pewno uzyskasz wszelkie niezbędne informacje.

Tytuł:

Oka pisze:
Czy mają państwo jakąś bazę tematów do wyboru? Jak wygląda wybór tematu?

Nie mamy takiej bazy tematów, ponieważ nie praktykujemy gotowców. Nie jesteśmy sklepem, w którym sprzedaje się gotowe prace licencjackie. Tak to nie działa, bo wówczas byłby to plagiat.

Kiedy trafia do nas zapytanie o pomoc w wyborze tematu, najpierw pojawia się pytanie o zainteresowania, jakieś szeroki zakres merytoryczny, po to, abyśmy mogli zaproponować takie tematy, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom studenta.

Tytuł:
czy możecie mi pomóc wybrac literarurę do tematu :""Rola środowiska pozaszkolnego w kształtowaniu zainteresowań zawodowych dzieci z rodzin patologicznych"?

Tytuł:
dodam, że studiuję resocjalizację :->

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00