Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2018-10-23, 16:41

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wiesz co, możesz spróbować poruszyć tematykę ucznia zdolnego. Taki temat pracy magisterskiej, może ci się spodobać: "Sposoby wspierania ucznia zdolnego w szkole". Mam również taki przykład pracy magisterskiej: "Działalność dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza szkoły na wsi". Może coś ci się przyda :)

Tytuł:

Fajne przykłady prac magisterskich. Najbardziej podoba się mi ten temat dotyczący ucznia zdolnego. Wielu nauczycieli nie ma pojęcia jak pracować z takim dzieckiem. Jeżeli do tego zrobisz dobre badania to może to być wartościowa praca.

Tytuł:

W przyszłym roku będę się bronił. Poszukuje przykładów prac magisterskich. Najlepiej jakiś tematów związanych z blogosferą. Jest to obszar, który najbardziej mnie interesuje. Macie jakieś pomysł lub propozycje?

Tytuł:

Lukasz12366 pisze:
W przyszłym roku będę się bronił. Poszukuje przykładów prac magisterskich. Najlepiej jakiś tematów związanych z blogosferą. Jest to obszar, który najbardziej mnie interesuje. Macie jakieś pomysł lub propozycje?

Sadzę, że przykładowe prace powinny być na uczelni w dziekanacie, czasami też ma je promotor, więc tam powinieneś poszukać i popytać. Tam przynajmniej masz sprawdzone i zatwierdzone przez promotorów i antyplagiat. W sieci też są prace jednak nie możesz mieć pewności czy są to wartościowe pozycje, czy wrzucone tak bez żadnej weryfikacji. jeśli chcesz to z literatury mogę ci zaproponować "ProBlogger. Jak czerpać zyski ze swojego bloga" i "Reklamodawca i bloger: przelotny romans czy poważny związek? Casebook: działania reklamowe w blogosferze" Może ci się przydadzą :)

Tytuł:

Barbara7854 pisze:
Fajne przykłady prac magisterskich. Najbardziej podoba się mi ten temat dotyczący ucznia zdolnego. Wielu nauczycieli nie ma pojęcia jak pracować z takim dzieckiem. Jeżeli do tego zrobisz dobre badania to może to być wartościowa praca.

Czy praca o uczniu zdolnym nie jest już za bardzo powszechna? Z tego co zauważyłam to bardzo często ten temat wybierają studentki pedagogiki. Może by tak wybrać coś bardziej aktualnego? Może coś takiego "Znajomość nomenklatury informatycznej uczniów szkół gimnazjalnych" albo "Zaburzenia przenoszenia wzrokowego, a osiągnięcia uczniów szkół podstawowych". Jest to tematyka aktualna i wnosząca coś nowego. Po co odgrzewać jakieś stare tematy już dawno wyjaśnione i przebadane?

Tytuł:

Marta7854 pisze:
Ja poszukuję pomocy w napisaniu pracy magisterskiej dotyczącej ucznia w małej szkole. Najlepiej jakieś przykłady tematów. W internecie jest dużo publikacji na ten temat, więc nie miała bym problemu z pisaniem i literaturą. Musze jedynie mieć dobry temat, który będzie wartościowy i da przydatne nauce badania.
Mam kilka książek, które mogą ci się przydać Dyrda Beata "Motywowanie do nauki twórczo uzdolnionych" oraz Lewis Dawid, "Jak wychować zdolne dziecko" może ci się przydadzą. A będzie to praca opisowa czy robisz jeszcze do niej badania? Jeśli badania to oprócz ankiet proponowałbym zastosować wywiad.

Tytuł: Re:

Marta7854 pisze:
Barbara7854 pisze:

Czy praca o uczniu zdolnym nie jest już za bardzo powszechna? Z tego co zauważyłam to bardzo często ten temat wybierają studentki pedagogiki. Może by tak wybrać coś bardziej aktualnego? Może coś takiego "Znajomość nomenklatury informatycznej uczniów szkół gimnazjalnych" albo "Zaburzenia przenoszenia wzrokowego, a osiągnięcia uczniów szkół podstawowych". Jest to tematyka aktualna i wnosząca coś nowego. Po co odgrzewać jakieś stare tematy już dawno wyjaśnione i przebadane?

Im trudniejszy temat tym praca będzie lepsza i ciekawsza. Jest wiele tematów które są strasznie "oklepane" Warto podjąć temat który nas interesuje ponieważ będzie nam się przyjemnie pisać. Praca licencjacka nie przysporzyła mi trudności, liczę, że z magisterką będzie podobnie. Wybrałam temat " Wpływ kryzysu finansowego z 2008 roku na współczesną gospodarkę". A wy jakie wybraliście?

Tytuł: Re: Re:

Cytuj:
Im trudniejszy temat tym praca będzie lepsza i ciekawsza. Jest wiele tematów które są strasznie "oklepane" Warto podjąć temat który nas interesuje ponieważ będzie nam się przyjemnie pisać. Praca licencjacka nie przysporzyła mi trudności, liczę, że z magisterką będzie podobnie. Wybrałam temat " Wpływ kryzysu finansowego z 2008 roku na współczesną gospodarkę". A wy jakie wybraliście?

Ale czy faktycznie potrzeba pisać trudniejszą pracę? Jest wiele ciekawych tematów które są proste i mało popularne. Twój temat wydaje się interesujący. Mnie czeka wybór tematu w przyszłym roku ale nie podjąłem ostatecznej decyzji, pewnie skupie się na e-marketingu. Mam nadzieję, że nie będę potrzebował pomocy :->

Cytuj:
Ale czy faktycznie potrzeba pisać trudniejszą pracę? Jest wiele ciekawych tematów które są proste i mało popularne. Twój temat wydaje się interesujący. Mnie czeka wybór tematu w przyszłym roku ale nie podjąłem ostatecznej decyzji, pewnie skupie się na e-marketingu. Mam nadzieję, że nie będę potrzebował pomocy :->

Moim celem jest w ogóle prace napisać :) Ja również starałam się wybrać temat który mnie interesuje ale ilość materiału oraz czasu ile mi zostało do oddania pracy jest trochę przytłaczająca. Najważniejsze znaleźć dobre źródła z których będziemy mogli wykorzystać sporo informacji, ja w swojej pracy będę mieć badania.

Cytuj:
ja w swojej pracy będę mieć badania.

A jak to jest z tymi badaniami? Jaka jest minimalna ilość uczestników? Różni się zasadami od pracy licencjackiej? Aktualnie wzięło udział 20 osób i zastanawiam się czy wystarczy. Mam temat związany z rehabilitacją ruchową osób starszych.

Wydaje mi się, że nie ma minimalnej liczby uczestników ale on tak głupio robić badania powiedzmy na 5 osobach, porównanie powinno być zdecydowanie większe. Wydaje mi się, że 20 uczestników powinno wystarczyć.

kryspin pisze:
Wydaje mi się, że nie ma minimalnej liczby uczestników ale on tak głupio robić badania powiedzmy na 5 osobach, porównanie powinno być zdecydowanie większe. Wydaje mi się, że 20 uczestników powinno wystarczyć.

Ja też mam pytanie dotyczące badań. Czy można je przeprowadzać online czy trzeba zrobić to w formie pisemnej? Byłoby to zdecydowanie prostsza metoda i mógłbym przeprowadzić ankietę na zdecydowanie większej liczbie osób.

Awatar użytkownika

Ja przeprowadzałam osobiście badania czyli w formie pisemnej. Wydaje mi się że jeśli będziesz miał możliwość zrobienia online to jak najbardziej możesz skorzystać z takiej metody. jedyny problem jaki może być to z wiarygodnością odpowiedzi. Bo jednak osobiście przeprowadzając badania masz większa pewność że odpowiedzi są prawdziwe.

Jeżeli szukacie przykładów prac to rzeczywiście najlepiej pytać promotora, ponieważ wtedy dostaniecie prace zgodne z wytycznymi danej uczelni. Taka przykładowa praca jest o tyle cenna, że pokazuje Wam dokładnie jakie są oczekiwania i jak można im sprostać.

Przed wyborem pracy powinniśmy uwzględnić czy będziemy posiadali wystarczającą ilość źródeł oraz czy będziemy potrafili napisać określoną ilość stron. Jeśli masz wątpliwości najlepiej skonsultuj się z promotorem który na pewno posiada wiele fajnych tematów za które można otrzymać dobrą ocenę.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00