Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy.
Dzisiaj jest 2017-10-23, 01:39

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość

Witam serdecznie;

Ciekawy temat to ten, który intryguje swoją treścią i skłania do analizy i rozważań w przedmiocie. Każdy temat jest ciekawy, a wszystko zależy od konstrukcji pracy i jej merytorycznego zakresu. Najczęściej prace magisterskie mają charakter metodologiczny. Student występuje w roli badacza jakiegoś zjawiska i w treści pracy potwierdza lub odrzuca założone tezy. Nie ma zatem tematów topowych i nieaktualnych. Przekaz merytoryczny pracy zależy od punktu widzenia jego autora i redaktora.

Tytuł:

Cześć;

A mnie się wydaje, że teraz najczęściej pisze się o sprawach związanych z Unią Europejską. To chyba najbardziej trendy temat ostatnimi czasy.

Tytuł:

Fakt, zauważyłem, że niemalże wszystkie tematy nawiązują do analogii przepisów w realiach UE. Zresztą ja sam też mam prace trochę związaną z UE ;)

Tytuł:

zorro pisze:
Fakt, zauważyłem, że niemalże wszystkie tematy nawiązują do analogii przepisów w realiach UE

Zgadza się. Ostatnio bardzo dużo mamy zapytań o prace związane z tematyką Unii Europejskiej. Zresztą to zupełnie naturalne. Od 2004 roku jesteśmy członkiem UE a wiele zagadnień wciąż pozostaje niezbadanych, niesprawdzonych. Być może z tego wynika ten nurt w pisaniu prac.

Ale jest także mnóstwo innych interesujących tematów, które nie koniecznie związane są z polityką Unii Europejskiej.

Zawsze nakłaniamy studentów studiów magisterskich, aby pisali prace, które będą badały jakieś zjawisko. Teoria jest doskonałym wstępem i przedstawieniem zagadnienia, ale istotne jest przedstawienie w pracy umiejętności studenta w zakresie analizy i kreowania pewnej wizji oraz merytorycznych rozważań w temacie.

Tytuł:

A ja spotkałam się z pracą magisterską, która miała trzy rozdziały i każdy był czysto teoretyczny.

Tytuł:

Nie zawsze empiryka pracy polega na przedstawieniu hipotez badawczych, przeprowadzeniu ankiety, czy obliczeniu prognozy.

Tytuł:

Zgadzam się z @zorro. Praca magisterska może polegać także na analizowaniu przepisów prawa, obowiązujących zasad, konfrontacji różnych źródeł wiedzy. Przykładem mogą być prace z prawa lub nauk z pokrewnych.

Wnikliwa analiza porównawcza źródeł prawa może zostać przedstawiona w części empirycznej pracy i wówczas będzie traktowana jako ta tzw. część praktyczna.

Tytuł:

A ja w ogóle nie mam pomysłu na pracę magisterską...

Tytuł:

W takim razie zapraszam na naszą stronę internetową. W zakładce prace magisterskie znajdziesz podział tematyczny. Wybierz ogólną tematykę pracy i napisz do nas.

Zaproponujemy Ci niezobowiązująco kilka tematów. Być może któryś z nich trafi w Twoje zainteresowania i stanie się dla Ciebie inspiracją do napisania pracy magisterskiej.

Możesz także skorzystać bezpośrednio z zakładki kontakt: http://www.pisanie-prac.org.pl/k/kontakt/

Tytuł:

a na jaki temat można napisać prace z tematyki prawa gospodarczego :?:

Tytuł:
1.Pojęcie prawa gospodarczego i handlowego w systemie prawa prywatnego.
2.Historia polskiego i europejskiego prawa gospodarczego i handlowego.
3. Spółka cywilna i spółki handlowe na tle szczególnego typy spółek handlowych (towarzystwa funduszy inwestycyjnych ,bankowych spółek akcyjnych)
4. Formy organizacyjne funkcjonowania działalności gospodarczej (fundacje, stowarzyszenia, a także spółdzielnie).

Tytuł:
Pilnie potrzebuje pomocy i pomysłu. Interesują mnie tematy związane z prawem konstytucyjnym lub administracyjnym. Nie moge miec pracy czysto teoretycznej..Beę wdzieczna za pomoc.

Tytuł:
1.Aktualne procesy jakie zachodząc w państwie, jego ustroju, polityce i w społeczeństwie na Tele prawa administracyjnego.
2.Wielopłaszczyznowość współczesnej administracji w Polsce oraz jej wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań.
3. Nowe wyzwania związane z pogorszeniem sytuacji gospodarczej, w świetle prawa administracyjnego .
4. Nowe procesy, które zachodzą w sferze funkcjonowania administracji i racjonalizacja zmian w świetle prawa administracyjnego.
5.Problemy w doktrynie, prawie i w dyskusji konstytucyjnej prowadzonej obecnie w Polsce.

Tytuł:
:shock:

Tytuł:
czesto tematy zapodaje sam promotor :roll:

Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00