Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2020-05-28, 16:34

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość

Witam,

Mam problem ze zmiennymi i wskaźnikami. Poprawiam je już 4 raz i jak po raz kolejny mi je promotorka odrzuci to oszaleje...Kompletnie nie wiem już o co w nich chodzi.
Mój temat to postawy młodzieży licealnej na temat aktywności seksualnej

Zmienne i wskaźniki które teraz poprawiłam:
zmienne niezależne: wiek(- poniżej 16, 16-17. 18-19, 19 i więcej)
, pleć( kobieta, mężczyzna), sytuacja rodziny(- pełna, po rozwodzie, w separacji, śmierć jednego z rodziców, nowy partner/partnerka jednego z rodziców,wychowywany bez rodziców) i stosunek do wiary(- wierzący i praktykujący, wierzący i niepraktykujący, wierzący i nieregularnie praktykujący, niewierzący)

Takie mi zasugerowała promotorka, że to mają być zmienne niezalężne więc mam nadzieję, że są ok.

Mam problem większy z zależnymi. Zmienne zależne z tego co mi napisała promotorka to mają być komponenty postawy i mam w związku z tym pytanie czy to chodzi o coś takiego?:
 Komponent poznawczy:
- źródła informacji, z których badani czerpią wiedzę o współżyciu seksualnym
- poziom wiedzy badanych na temat ryzyka, zagrożeń, problemów wynikających z podjęcia aktywności seksualnej oraz antykoncepcji
- motyw i powód rozpoczęcia aktywności seksualnej

Komponent emocjonalny:
- odczucia badanych związane z kontaktem seksualnym
- samopoczucie badanych po odbyciu stosunku
- znaczenie i wartość aktywności seksualnej

Komponent behawioralny:
- wiek inicjacji seksualnej
- okoliczności odbycia stosunku seksualnego

Głównie pytam czy zmienna to komponent a np wiek inicjacji to już wskaźnik? czy powinnam podopisywać jeszcze do tego jakie są możliwości, że np wiek inicjacji -16 lub mniej, -16-17, 18-19? itd ze wszystkimi? Bo nie rozumiem, w niezależnych tak mam a z tego co czytałam na różnych stronach, forach, literaturze to wyglądało to inaczej. Nie mam pojęcia, promotorka mi nie wytłumaczyła a jak ją pytam to kompletnie nie wiem o czym mówi. A literatura jest dla mnie kompletnie niezrozumiała...

Bardzo proszę o pomoc...chcę to oddać w następnym tygodniu i mieć już zatwierdzone...

Tytuł:

witam ,prosze o kontakt na gadu 32975508 sprobujemy pomoc

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00