Pisanie Prac Forum

Forum poświęcone pisaniu prac - jak napisać prace magisterską lub licencjacką. Ceny, przykłady, tematy jak dobrze napisać prace licencjackie i magisterskie.
Dzisiaj jest 2021-05-17, 18:24

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Przede wszystkim sprawdzić literature i jej dostępność. Następnie jeżeli już zdecydowałbyś pisać o finansach przedsiębiorstwa mieć pewność, że przedsiębiorstwo takie dane Ci udostępni. Sporo osób wybierając taki temat w trakcie pisania dowiaduje się, że dane są tajne i wtedy sytuacja robi się nieciekawa. Jeżeli jednak dane zostaną udostępnione to można napisać bardzo ciekawą pracę.

Tytuł:

Internet to kopalnia pomysłów, również tych na temat pracy. Często są pewne ograniczenia jeżeli chodzi o temat ze względu na specjalizacje i katedrę w której piszesz. Jeżeli Twój promotor jest w katedrze finansów to może być problem pisać o marketingu i odwrotnie.

Tytuł:

ja zawsze powtarzam, żeby pisać o tym czym się chociaż w jakimś niewielkim stopniu interesujemy. Może lubiliśmy dany przedmiot i chętnie przygotowywaliśmy się do kolokwium lub egzaminu? Pracę z przymusu są bardzo często mało wartościowe, a skoro już decydujemy się napisać pracę naukowa i poświęcić na to x godzin to może niech efekt będzie warty tego czasu jaki poświęciliśmy.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odpowiedź jest prosta - kieruj się swoimi zainteresowaniami. Jeśli interesuje Cię sport to wybierz temat powiązany zarówno z Twoim kierunkiem studiów, jak i ze sportem - wtedy pisanie pracy pójdzie szybko i bezproblemowo. Wybór odpowiedniego tematu zasadniczo wpływa na cały przebieg pisania, a przede wszystkim decyduje o tym, czy tworzenie pracy będzie przebiegać w sposób komfortowy czy wręcz przeciwnie - będzie dla nas wyłącznie przykrym obowiązkiem.

Tytuł:

Ogólnie przyjmuje się, że temat pracy dyplomowej ma być nie tylko zgodny z naszymi zainteresowaniami, ale przede wszystkim powinien być przydatny i użyteczny naukowo. Wybór danego tematu powinien być uwarunkowany również predyspozycjami, wiedzą, zdolnościami, a także ambicjami osoby piszczącej. Czasem bywa tak, że to sam promotor pomaga nam przy wyborze tematu, ale niekiedy zdarza się też tak, że sam z góry narzuca konkretne zagadnienia.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oczywiście zgadzam się z Waszym zdaniem, temat powinien nas interesować, ale trzeba przede wszystkim pamiętać też o tym, by nie brać tematu związanego z zagadnieniami, które nigdy wcześniej nie zostały przez nikogo opracowane. Wówczas będzie bardzo trudno znaleźć książki i inne publikacje, a to jest niezbędne przy pisaniu pracy dyplomowej.

Tytuł:

kornee pisze:
Internet to kopalnia pomysłów, również tych na temat pracy. Często są pewne ograniczenia jeżeli chodzi o temat ze względu na specjalizacje i katedrę w której piszesz. Jeżeli Twój promotor jest w katedrze finansów to może być problem pisać o marketingu i odwrotnie.

Tylko często w necie piszą głupoty i potem można przepisać niechcący.

Tytuł:

Dokładnie tak. Takie "innowacyjne" tematy mogą sprawić duże trudności podczas realizacji. Brak literatury oraz dotychczasowych badań.

Tytuł:

Każdy temat powinien realizować nasze zainteresowania. W innym wypadku będziemy pisali na siłę. A to jest bardzo meczące. Jeśli temat dotyczy tego co lubimy i czym się zajmujemy to możemy stworzyć coś innowacyjnego :)

Tytuł:

betty pisze:
Odpowiedź jest prosta - kieruj się swoimi zainteresowaniami. Jeśli interesuje Cię sport to wybierz temat powiązany zarówno z Twoim kierunkiem studiów, jak i ze sportem - wtedy pisanie pracy pójdzie szybko i bezproblemowo. Wybór odpowiedniego tematu zasadniczo wpływa na cały przebieg pisania, a przede wszystkim decyduje o tym, czy tworzenie pracy będzie przebiegać w sposób komfortowy czy wręcz przeciwnie - będzie dla nas wyłącznie przykrym obowiązkiem.
Jeżeli wybierzemy temat, który nie leży w zakresie naszych zainteresowań, to pisanie pójdzie nam bardzo powoli. Najlepiej wybierać tematy prac licencjackich o których mamy pojęcie i łatwo znajdziemy wartościową literaturę. Nie podoba się mi jak promotor narzuca odgórnie tematy. Wtedy nie możemy pisać o tym co nas ciekawi.

Tytuł:

Wybrać dobry temat pracy licencjackiej jest bardzo trudno. Mnie akurat się udało, bo promotor wyszedł z ciekawymi propozycjami tematów i mogłam sobie coś wybrać. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni i musieli sami sobie coś wymyślać.

Tytuł:

Interesuje mnie wasza opinia dotycząca tematu pracy licencjackiej. Temat brzmi tak: "Coaching jako jedna z technik doradztwa zawodowego". Sądzicie, że będzie się dobrze pisać? Może macie jakąś ciekawą literaturę na ten temat?

Tytuł:

Temat pracy licencjackiej dotyczące coachingu są ciekawe i na czasie. Coaching jest bardzo powszechny i coraz częściej stosowany, więc praca licencjacka na taki temat może okazać się strzałem w dziesiątkę. Trzeba jedynie znaleźć wartościową literaturę, o którą w tym wypadku nie trudno.

Tytuł:

A ja poszukuje literaturę. Mój temat pracy licencjackiej dotyczy manipulacji w mediach. Może ktoś mi pomóc? Szukam jakiś wartościowych pozycji.

Tytuł:

Piotr9858 pisze:
A ja poszukuje literaturę. Mój temat pracy licencjackiej dotyczy manipulacji w mediach. Może ktoś mi pomóc? Szukam jakiś wartościowych pozycji.

Twój temat nasuwa mi kilka autorów jak na przykład Marshall McLuhan, Aronson "Człowiek istota społeczna", Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi", Lepa "Pedagogika mass mediów" . Są to najbardziej znani autorzy z dziedziny mediów i zjawisk w nich zachodzących. Sądzę, że powinieneś coś ciekawego tam znaleźć.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00